אירועים – לטוב ולרע – חלק 2

כל האירועים האלה בין אם שמחים או עצובים וטרגיים, מאחדים אותנו ואת משפחותינו, את יקירינו ואפילו אנשים שאינם במעגל הקרוב הראשוני.

את רוב האירועים אנו חוגגים בצורה משמחת אבל גם את אלה שלא אנו מצווים לחגוג במינימליות ובכבוד. אירועים משמחים בדרך כלל חוגגים עם המון אוכל, תאבון גדול, באולמות מפוארים ועם הרבה מוסיקה וחברים, בעוד שאירועים עצובים כגון מוות, אנו חוגגים בשקט, בעצבות, עם מעט מזון ועם חוסר תאבון. אירועים כוללים תמיד אנשים. אנשים הם מאז ומעולם גם הניחום הגדול ביותר וגם הכאב הגדול ביותר.

האדם שקרוב לנו יכול לעזור לנו ויכול גם לפגוע בנו. מעגל החיים הוא כזה שמציב בפנינו את שני הפנים הללו בכל יום בכל ימי חיינו. האירועים החשובים תמיד ילוו באנשים ובחברים, במשפחה, או במכרים. הכי חשוב לזכור לחגוג כל אירוע כאילו היה זהה אירוע הראשון שלנו. לא חשוב אם כניסת תינוק למיטתו בכתלי חדרי תינוקות, או בין אם כניסה לחופה. גם באירועים לא נעימים יש לשמור על אופטימיות מסוימת עד כמה שניתן ולדעת שגם אם אנו בתביעת דיני עבודה, בתהליכים משפטיים ארוכים, בלוויות הקרובים לנו, או באבדן אישי, נוכל להתגבר ולהמשיך הלאה בין אם נרצה או לא נרצה.

Posted by October 10, 2014 Category: Uncategorized