אירועים – לטוב ולרע

גלגל החיים הפכפך וטומן בחובו הפתעות רעות וטובות לכל אחד מאתנו. אם נבחן את חיינו נוכל לראות כי הטוב שווה לרע וכי מספר הרגעים בהם חגגנו יהיו שווים למספר הרגעים בהם היינו עצובים. אם נדע לשמור על השמחה גם ברגעי עצב נוכל לעבור את החיים הללו בבטחה, אירוע אחר אירוע. החיים הם אוסף של אירועים., בין אם משמחים ובין אם עצובים. אנו ניזונים מכל רגע, מכל אירוע ומכל חלקיק קטן של רגש. כאשר נולד לנו תינוק, אנו נהנים להביט בעריסה. בעצם, עוד לפני הולדת התינוק אנחנו מכינים חדרי תינוקות ומדמיינים איך יראו החיים שלנו בצורתם החדשה. כמובן שישנם גם רגעים לא נעימים כגון מוות, פציעות, תביעות משפטיות של דיני עבודה או יגון על אבדן קרובינו.

אם נבחן את התרבות האנושית נראה כי ישנם אירועים גם למאורעות המשמחים וגם לעצובים. בלידה אנו חוגגים את החיים חדשים בברית מילה או בבריתה. כל שנה אנו חוגגים את יום ההולדת שלנו ושמחים על כך שנולדנו ושנולדו הקרובים לנו. בגיל מצוות אנו חוגגים בר או בת מצווה לרגל כניסה כביכול לעולם הבוגר.

בגילאי שמונה עשרה אנו חוגגים את היותנו חוקיים רשמית. כשאנו מתחתנים יש חגיגה של אהבה שמאחדת לבבות ומשפחות חדשות לכדי משפחה אחת. כשאנו הורים אנו שוב חוגגים את התחדשות המשפחה והולדת צאצאינו. כשאנו מזדקנים אנו נאלצים להיות נוכחים במאורעות לא נעימים כגון אזכרות של קרובים, ימי הולדת שמזכירים לנו את ההתקרבות למוות, ולבסוף את מותנו שלנו, בו יתכנסו כל האנשים שהכירו אותנו ויזכרו במי שהיינו.

Posted by October 28, 2014 Category: Uncategorized